O blogu

Moim celem jest szerzenie rzetelnej wiedzy o Bogu. Wiele razy spotkałam się z poglądem, jakoby jeden Bóg był twórcą trzech wielkich religii a ostatnim słowem Bożym i jest zesłany za pośrednictwem Mahometa koran. Taki pogląd został mi przedstawiony m. in. na lekcji historii w liceum(!) Innych ludzi w ogól to nie obchodzi, a tylko nieliczni posiadają jakąś rzetelną wiedzę na ten temat. Dlatego zależy mi na konkretnych, mocnych dowodach, by osoba czytająca ten blog w mogła dobrze wybrać komu zaufać i dlaczego.

Ze względu na emigrację wiele osób zawiera małżeństwa mieszane, także z muzułmanami. Przynajmniej kilka razy widziałam, jak kobieta przyjmuje islam ze względu na muzułmańskiego męża. Niektóre żony choć nie przyjęły islamu deklarowały chęć wychowania dzieci w wierze muzułmańskiej. Powodem było to, że uważały islam za lepszy, bo tam szanuje się rodzinę, małżeństwa rzadko się rozwodzą, młode dziewczyny szanują swoje dziewictwo, a religię i tym samym Boga traktuje się poważnie. Szkoda, że taka postawa nie jest poparta żadna konkretną wiedzą. Z zewnątrz rzeczywiście może wyglądać to lepiej.

Z powyższych powodów postanowiłam szerzyć wiedzę o Bogu i zachęcać wszystkich do studiowania Słowa Bożego, osobistego listu, skierowanego do każdego z nas. Na początek może być z pomocą. Tak jest łatwiej, ze względu na olbrzymią masę kłamstw o Bogu, którymi jesteśmy karmieni. Oczywiście tym bardziej zachęcam do samodzielnego czytania Biblii.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s